Každou výzvu beru jako prostor pro osobní rozvoj.

Michal Karim od února zastřešuje ve StringData obchodní oddělení a je na něm vidět, že ho obchod a technologie baví. V novém rozhovoru jsme si povídali o robotech a o tom, že pokud je člověk takový optimista jako Michal, tak každou výzvu bere jako prostor pro osobní rozvoj. 

Jak se ti aktuálně v SD žije a co tě tady baví? 

Každý den se děje něco nového. Pořád ještě mám pocit, že zvládám všechny ty nové věci, které přicházejí a vyžadují moji pozornost. Ale možná je to jen pocit.😊 Určitě tady není nuda. A to mě tady baví. 

Jaký byl pro tebe uplynulý rok 2022 – osobně i pracovně? 

Minulý rok pro mě byl dost zlomový - událo se dost zásadních věcí v osobním i pracovním životě. Když to vezmu globálně, tak určitě vnímám to, jak se rozjela inflace, válka na Ukrajině, postcovidové období a nejistota s tím spojená. 

Loni jsem se rozhodl změnit práci a hodně jsem zvažoval, jestli do toho půjdu nebo ne. Ono přeci jen když má člověk rodinu a tři malé děti, tak jsou taková rozhodnutí vcelku zásadní. Nakonec jsme se s manželkou shodli na tom, že to určitě společně zvládneme. 

Letos v červnu jsem nastoupil do SD a druhou polovinu roku se mi podařilo v osobní rovině ustálit. Takže celkově mnoho změn, ale ke konci roku takový příjemný klid. 

No a na začátku tohoto roku se to zas rozjelo a je to pro mě velká výzva. Ale jak říkám, každá výzva je zároveň skvělá příležitost pro osobní rozvoj. 

Jaké máš pracovní a osobní plány pro letošní rok? 

Klíčovou oblastí je určitě stabilizace obchodního týmu. Máme dva nové kolegy, kteří se aktuálně školí, a taky zkušeného Jirku, na kterého se můžu spolehnout. Ve druhé polovině roku bych měl rád stabilní obchodní tým, abychom mohli pokračovat ve službách a v péči, na kterou jsou naši klienti zvyklí.  

Co se týče osobního života, tak tam bude výzev hned několik, protože na konci dubna se manželka vrátí zpět do práce a asi nastane trochu náročnější období - určitě přibude spousta povinností spojených s interní logistikou dětí.  

Když jsem se manželky ptal, s čím bych jí mohl pomoct, tak říkala, že bych se mohl naučit vařit. Tak možná i tohle si dám jako osobní cíl.😊  

JInak zásadní ambice na tento rok nemám, myslím si, že těch plánů je tolik, že k tomu nechci už přidávat další věci. Spíš půjdu cestou drobných zlepšení - začít se trochu víc hýbat, pečovat o vztahy se svými nejbližšími.  

Jaká témata teď aktuálně rezonují mezi tvými klienty?

V portfoliu mám klienty různé velikosti a s různými typy produktů. U některých klientů teď připravujeme revizi architektury implementovaného řešení. Společně se tedy díváme na to, kde je prostor pro zlepšení, jaké jsou priority a klíčová témata, do čeho chtějí zainvestovat v aktuálním roce. 

Další oblastí je Odoo, které vnímám jako průlomový podnikový systém s velice specifickým postavením na trhu. Na rozdíl od velkých a robustních systémů je Odoo velice flexibilní. Hodí se pro střední i větší firmy. Ale mají ho i společnosti s opravdu velkým headcountem.  

Já to vidím tak, že u Odoo hodně záleží na implementačním partnerovi a jeho know how. Pokud máte k Odoo dostatečně zkušeného implementačního partnera, který dobře zná všechny možnosti a dovednosti Odoo platformy, tak se dá v Odoo vymyslet opravdu cokoliv.  

Odoo je skvěle škálovatelný systém, takže může krásně růst a rozvíjet se spolu s firmou. Obvykle firmy začínají s CRM modulem od Odoo, potom k němu přidávají moduly pro výrobu, HR nebo moduly pro finance. Přirozeným procesem pak může Odoo pokrýt klíčové procesy ve firmě a stát se komplexním podnikovým systémem.  

Vím o tobě, že fandíš robotizaci. 

Pro mě naši RPA roboti ztělesňují to nejefektivnější z jednoduché automatizace použitelné v praxi. Vnímám to tak, že na face-to-face komunikaci je zkrátka umělá inteligence nedokonalá. Zatím. Ale naopak na rutinní záležitosti, které lidi nebaví a jsou často dost ubíjející se dají krásně nasadit roboti.  

Lidé si laicky představují, že ten proces, který robotizujeme, probíhá na pozadí, ale je tomu přesně naopak. Je to stejné, jako kdyby u počítače seděl živý člověk a klikal myší a například kopíroval údaje z jedné tabulky do druhé - úplně stejně to dělá RPA robot. Tím, že to dělá na popředí, tak klidně můžu sledovat jeho práci. A s tím souvisí, že i tento robot má určité limity, protože zvládne jen omezené množství činností za minutu. 

Co rád děláš ve volném čase? 

Velkou část věnuju své rodině. To, co zbyde, dělím mezi spánek a řízení auta 😊. Poslouchám teď hodně audioknihy, které si pouštím ráno v autě cestou do práce. Baví mě fantasy, například Harry Potter – to je moje stálice, i když filmy mě zas až tak moc neoslovily. 

Dřív jsem více cestoval a sledoval filmy a seriály. Objevování různých koutů světa je dočasně komplikovanější. Po narození Rubena jsem přehodnotil priority a je mi líto strávit 2 hodiny koukáním na telku. Naposledy jsem si pustil 1 díl seriálu The Last Of Us na HBO. Z rozvojové literatury se mi moc líbil Jordan B. Peterson a jeho 12 Rules for Life - to mě hodně oslovilo. 

V autě si taky třídím myšlenky a čistím hlavu hudbou.  

Ondřej Říha

Marketing Business Partner

Související články

Chcete zjistit více?

Kontaktujte nás, co nejdříve se Vám ozveme.

Napište nám
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram