This article is currently available in Czech only.

Nové technologie, nové možnosti: SNOW, DocuFlow, BINF a KNBox v praxi

Inovace a novinky u našich produktů. Souhrn všeho, co je nového v Daňovce a DocuFlow, jakými vylepšeními prošli naše aplikace BINF a KNBox.

Patrícia Jelcsová· Marketing manager 16 Jun 2025 · 3 min read
Produktové a legislativní novinky

Ve StringData neustále sledujeme technologické trendy a hledáme cesty, jak vám pomoci zjednodušit, zrychlit a zabezpečit vaše procesy. V tomto vydání blogu vám přinášíme přehled klíčových novinek – ať už jde o úplně nový produkt Process Mining od našeho partnera ServiceNow, nebo o vylepšení napříč platformami DocuFlow, BINF a KNBox.

Process Mining: Získejte datový přehled dřív, než vás zpomalí neefektivita

V dubnu letošního roku jsme dosáhli důležitého milníku: stali jsme se prvním partnerem společnosti ServiceNow ve střední Evropě se specializací na Process a Task Mining. Díky tomu vám nyní nabízíme špičkové nástroje pro hlubokou analýzu a optimalizaci podnikových procesů – s minimálním úsilím a maximálním dopadem.

Process Mining vám poskytne doslova „rentgenový pohled“ do firemního dění. Pomocí auditních dat automaticky vizualizuje reálný průběh procesů, odhaluje odchylky od ideálního stavu, identifikuje procesní neefektivity a skryté náklady. Zapomeňte na nekonečné workshopy, reporty a dohady – Process Mining přináší rychlý, daty řízený vhled do reality.

Proč se vyplatí právě teď:

  • Zkrácení doby analýzy z měsíců na týdny
  • Úspora desítek tisíc dolarů oproti klasickému mapování procesů s konzultanty
  • Okamžité odhalení příležitostí pro automatizaci
  • Integrace s Performance Analytics a možnost měřit dopady změn v reálném čase

Naše expertíza vám pomůže přesně pochopit co a zejména proč ve vašich procesech nefunguje, což je klíčový předpoklad pro jejich zrychlení, zjednodušení a automatizaci.

DocuFlow: RPA zrychluje, rozšiřuje a zjednodušuje

Naše platforma DocuFlow pro automatizaci procesů a zpracování dokumentů prošla mnoha vylepšeními, která cílí na vyšší stabilitu, komfort a bezpečnost:

  • OCR vyhledávání na obrazovce – vylepšené DocuFlowRPA nyní umožňuje číst text i v aplikacích, kde není možné pracovat s běžným textovým výstupem.
  • Scheduler a plánování úloh – získala nová uživatelská vylepšení pro každodenní práci s automatizacemi.
  • Nový Inspector – ve vývoji je zcela nový nástroj, který zrychlí tvorbu skriptů díky přesné identifikaci objektů a automatickému generování kódu.
  • Automatické sledování CVE – systém sám hlídá potenciální bezpečnostní zranitelnosti v knihovnách a upozorňuje na rizika.

DocumentAnts, nástroj pro vytěžování dat, rovněž prošel významnými úpravami – všechny komponenty byly aktualizovány, zrychlila se odezva (přechod na WebSockety) a pravidla pro extrakci dat se stále ladí dle podnětů klientů. Díky tomu je systém výkonnější a lépe připravený na budoucnost.

BINF: připravený na DORA i nové datové standardy

Rok 2025 bude pro BINF rokem jak technologické modernizace, tak rozvoje businessového využití. Technické změny zajistí, aby byl produkt v souladu s metodikou OWASP a připravený na požadavky evropského nařízení DORA – první úpravy budou klientům k dispozici již před létem.

Businessové téma číslo jedna je pro nás rozšířený standard České bankovní asociace. S klienty intenzivně řešíme, jak pokrýt potřebu širšího datového rozsahu pro nové typy dotazů. První zapojené banky a instituce očekáváme ještě do konce letošního roku. Paralelně analyzujeme další připravované rozšíření – například pro pojišťovny nebo exekutory.

KNBox: ESG, AI a nové služby KN

V oblasti nemovitostního zajištění roste důraz na ESG parametry – a KNBox na tuto potřebu reaguje. Přidali jsme nové položky jako:

  • PENB
  • GPS souřadnice pro klimatická rizika
  • Povodňové mapy

Cílem je podpořit ESG reporting a připravit nástroje pro jeho rostoucí komplexnost.

Dále finišujeme s integrací nových API služeb Katastru nemovitostí, které kopírují data ze známého portálu nahlizenidokn.cz. Získají využití zejména při čerpání úvěrů a kontrole plnění podmínek.

Zásadní inovací je ale zapojení umělé inteligence:

  • AI zpracovává data z listu vlastnictví a vyhodnocuje je pomocí Ratingu LV – hodnotí „bezpečnost“ zástavy.

Analyzujeme také příležitosti k refinancování úvěrů na základě zapsaných zástavních práv.

Děkujeme za vaši důvěru

Všechny změny, které jsme uvedli, jsou reakcí na vaše potřeby a zpětnou vazbu. Naším cílem je nejen usnadnit vaši práci, ale také poskytnout řešení, která odpovídají moderním trendům digitalizace a automatizace.

Pokud ještě nevyužíváte některé z našich řešení, neváhejte se na nás obrátit.

Patrícia Jelcsová
Author Patrícia Jelcsová Marketing manager

What should we automate for you first?

A specialist and 30 minutes. We talk about your processes. Concrete output, no commitment.