Bankovní identita je katalyzátorem digitalizace úvěrových procesů

StringData se stala partnerem Bankovní identity. Implementuje BankID do svých produktů a klientům nabízí zejména využití BankID pro digitalizaci a zrychlení úvěrových procesů.


Společnost StringData, jež pomáhá největším českým finančním institucím s digitalizací procesů, jako partner BankID získala kompetence v oblasti digitální Bankovní identity pro zrychlení úvěrových procesů a zlevnění finančních služeb.


BankID přináší právě pro oblast retailových úvěrů nezbytnou ingredienci v oblasti KYC, AML a případně podepisování úvěrových smluv. Zatím se nelze na BankID 100% spolehnout, protože nenabízí ověření identity od všech bank a tedy pro všechny občany, ale jako alternativa pro složité manuální ověřování identity je plně funkční.


Zdroj: BankID

Tak jako se tu před 2 lety objevila služba PSD2, která umožňuje ověření příjmů a výdajů žadatele, tak teď díky BankID může žadatel digitálně ověřit svou identitu. Ověření bonity žadatele – tj. že bude způsobilý splácet své závazky a ověření identity (KYC) včetně prověření, zda nejde např. o osobu ze sankčních seznamů (AML) jsou zákonem stanovené kroky, které musí každý úvěrová společnost provést před poskytnutím úvěru. A právě služby PSD2 a BankID mohou tím, že jsou plně digitální a bezpečné, výrazně zlevnit, zrychlit a zabezpečit tyto procesy. 

„Všem kdo mají o využití BankID zájem bych doporučil si uvědomit, že přijetí služby občany  bude postupné a tedy je vhodné ji kombinovat s dalšímu variantami pro KYC, AML a případně podepisování dokumentů. Podobně tomu tak bylo i u služby PSD2, která ač je tu s námi již 2 roky také zatím ani z poloviny nenahradila dosavadní „analogové“ postupy (a to u PSD2 můžeme říci, že lze využít u mnohem většího počtu občanů),“ komentuje Jan Denemark, sales director a digital banking konzultant StringData.

„Nenabízíme jen „technické“ napojení vašich systémů na BankID, ale poradíme vám, jak a kde má smysl o této službě uvažovat,“ dodává Jan Denemark. První produktovou implementaci realizují StringData ve svém produktu Daňovka, která nabízí plnou digitalizaci daňových prohlášení zaměstnanců.


Díky Bankovní identitě by komunikace se státními úřady mohla být brzy stejně jednoduchá jako přístup do internetového bankovnictví. Já bych tu bankovní identitu přirovnal k takovému elektronickému průkazu totožnosti," říká Filip Hanzlík z České bankovní asociace. To znamená, že stejné údaje, které teď používáme k přihlášení do internetového bankovnictví mohou sloužit k nahlížení do katastru nemovitostí nebo přihlášení do různých veřejných i neveřejných portálů. Jednoduše řečeno - BankID se brzy může stát novou digitální občankou nebo podpisem. 


Aktuálně nabízí BankID Česká spořitelnaČSOB, v průběhu června se přidají další tři banky – Air Bank, Komerční banka a Moneta. „To znamená, že do konce roku 2021 bude mít BankID spuštěné deset největších bank v České republice pro více než 95 procent online bankovních klientů,“ říká Jan Blažek, ředitel společnosti Bankovní identita.

 

Letos v září je naplánováno rovněž spuštění služby BankID Sign, kterou bude možno elektronicky podepisovat dokumenty. „Firmám to umožní dále rozšířit nabídku svých služeb v online světě, protože zde doposud neexistoval jednoduchý a zaručený způsob, jak digitálně podepisovat,“ říká Jan Blažek, ředitel společnosti Bankovní identita. 


V případě zájmu o služby v oblasti BankID kontaktujte prosím naše obchodní oddělení sales@stringdata.cz.

This website uses cookies to provide services, personalize ads and analyze traffic. By using this website you agree to this.