Java Team hledá nové vývojáře

Vedoucí Java Teamu Petr Slavíček nám prozradil, proč je důležité, aby vývojáři řešili problémy společně.

Ahoj Petře, čím se aktuálně Java team zabývá?

Náš team se věnuje vývoji vlastních SW produktů StringData jako především KNBox, BINF, ISIRBox, SDBox a další. V rámci našeho produktového portfolia se staráme nejen o jeho rozvoj na základě požadavků klientů, ale také o kompletní realizaci a asistenci v průběhu testování oprav a změn a samozřejmě údržbu těchto produktů.

Do vývoje patří i legislativní změny, upgrady a customizace produktu, které jsou nedílnou součástí naší práce.

Snažím se v týmu rozvíjet hodnoty jako férovost, pracovitost a respekt. Důležitá je komunikace, vzájemná pomoc a spolupráce mezi jednotlivými vývojáři.

Jak tvůj tým funguje?

Máme v Java Teamu aktuálně šest vývojářů a myslím, že atmosféra v týmu je velmi dobrá. Zakládáme si na úzké spolupráci mezi vývojáři – já osobně dbám na to, aby vývojáři komunikovali a řešili svoje problémy mezi sebou. To znamená, že když vývojář řeší nějaký problém, může se obrátit na kohokoliv z kolegů – na mě nebo na jiného vývojáře, který mu může pomoct. Naopak mě štve, pokud si někdo svoje problémy schovává, a pak přijde s tím, že si s tím neví rady. Náš čas je drahý a často je lepší něco vyřešit hned, než ztrácet čas dvoudenním zkoumáním. Ve chvíli, kdy někdo stojí na místě a neví si rady, je lepší se ozvat – tohle vítám a aktivně podporuji.

Snažím se v týmu rozvíjet hodnoty jako férovost, pracovitost a respekt. Důležitá je komunikace, vzájemná pomoc a spolupráce mezi jednotlivými vývojáři.

Vím, že hledáš nové posily, co by měl vývojář, který chce k tobě do teamu, umět?

Ano, díky novým obchodním příležitostem máme teď hodně napilno, proto hledáme další kolegy. Nezbytná je samozřejmě předchozí zkušenosti s vývojem v Java, vítám velkou míru samostatnosti a zodpovědnosti. Nebudu říkat, že hledám jenom seniorního člověk s mnoha lety zkušeností, jsem otevřený i juniornějším kandidátům. Každopádně by to neměl být úplný začátečník.

Změnilo se něco v teamu během posledního roku, kdy jste všichni byli převážně na home office? 

Home office jsme měli samozřejmě i před covidem, ale v mnohem menší míře. Covid nás naučil pracovat vzdáleně všechny a po většinu času. Já bych se rád vrátil k modelu, kdy se 2-3 dny v týdnu setkáváme v kanceláři. Zjistil jsem totiž, že poslední rok jsme spolu méně sdíleli pozitivní věci – co se komu povedlo, jakým způsobem se kolega dobral řešení problému atd. Spousta informací bohužel v onlinu mizí, a to je škoda. Potom nám to samozřejmě chybí.

Ve StringData pracuješ více než 7 let, máš nějakou vtipnou historku z programování? 

No, historky by byly, ale většina z nich není publikovatelná (smích).

Pamatuji si, jak kdysi byla velká snaha vymyslet pro náš team zvučný a úderný název – no a kolegové vývojáři přišli s názvem MLOK team. Mlok není úplně definicí síly a údernosti, ale byla to vtipná zkratka Mílova Letka Okamžité Kooperace (Míla byl náš tehdejší šéf), takže nakonec se i přes Mílovy protesty název docela ujal.

Java Team je stabilní a sehraný, čím si myslíš, že to je?

Domnívám se, že velkou předností našeho týmu je fakt, že pracujeme s aplikací komplexně a podílíme se na vývoji každé části od databáze až po frontend, což nás hodně baví. Tohle není úplně zvykem, v mnoha firmách jeden vývojář dělá pouze dílčí část aplikace nebo produktu.

My si musíme být schopni poradit s tvorbou datových struktur na databázi, ale i s úpravami na frontendu – vývojář má příležitost podílet se na vývoji celé aplikaci a sáhnout si na všechno od začátku do konce.

V teamu je přátelská a spolupracující atmosféra. Zaměřujeme se i na vzdělávání – každý týden pořádáme s kolegy Java seanci, na které sdílíme zkušenosti, ukazujeme si a zkoušíme nové možnosti Javy, diskutujeme problémy, zkoumáme nové technologie nebo postupy, na které během běžné práce nemáme čas.

Zaujala Vás tato otevřená pozice? Pokud ano, vyplňte prosím kontaktní formulář.

Ondřej Říha

Marketing Business Partner

Související články

Chcete zjistit více?

Kontaktujte nás, co nejdříve se Vám ozveme.

Napište nám
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram