Registrujte se na WEBINÁŘ „Aplikace Daňovka - Digitalizace daňových prohlášení zaměstnanců“
ZAREGISTROVAT

Nový provozní ředitel se stane důležitým partnerem vedení celé společnosti

Do naší společnosti, která se za více jak 20letou historii stala významným IT dodavatelem především do finančního sektoru, hledáme nového kolegu. A to na jednu z klíčových manažerských rolí.

Roberte, jaká kritéria by měl splňovat nový provozní ředitel StringData?

Hledáme profesionála, který má za sebou historii mimo jiné z dodavatelské strany, konkrétně ze společností zabývajících se SW vývojem. Někoho, kdo má zkušenosti s vedením týmu (50 a více lidí), kdo velmi dobře rozumí tomu, jak se vyvíjí a dodává software nejen na zakázku, ale též s ohledem na dlouhodobý rozvoj produktového portfolia - jaká to s sebou nese úskalí a jak ho po nasazení úspěšně dlouhodobě provozovat v klientském prostředí.

 „Hledáme profesionála, který se stane důležitým partnerem při vedení celé společnosti, bude určovat strategii vedení vývoje a bude spolutvůrcem plánovaného růstu společnosti.“

Jaká očekávání máš ty osobně?

Pro mě osobně se stane nový provozní ředitel důležitým partnerem při vedení celé společnosti. Bude určovat strategii vedení vývoje a bude spolutvůrcem plánovaného růstu společnosti. Očekávám odpovídající nasazení, schopnost převzít zodpovědnost za realizační týmy a připravenost stát být jedním z přirozených leaderů, kteří budou určovat, jak bude nadále vnímána značka StringData na trhu.

Můžeš posoudit, kam se posunula naše společnost v průběhu řekněme posledních pěti let? V čem vidíš největší úspěchy? Co se z tvého pohledu podařilo a jaké strategické záměry už bude realizovat nový provozní ředitel?

Za posledních pět let jsme vyrostli a zároveň se jasněji vyprofilovali. Vnímáme se jako jeden z předních dodavatelů SW řešení pro pokrytí agend BackOffice procesů zejména finančních institucí na českém a slovenském trhu. Jako příklad uveďme, že 10 z 10ti největších českých bank jsou našimi klienty. Věříme, že máme velmi detailní znalost jejich potřeb. Naší klíčovou prioritou je každý projekt dokončit s vysokou přidanou hodnotou pro zákazníka. Z pohledu dodávaných řešení se stáváme strategickým partnerem. Klienti se na nás mohou dlouhodobě spolehnout. Agendy, které řešíme především, spadají do oblastí digitalizace a automatizace. Obecně pomáháme transformovat interní procesy. Naším cílem je dosahovat vyšší produktivity a efektivity. Vím, že se tato slova dnes skloňují dost často, ale když se podíváte na naše produktové portfolio, my máme reálná a komplexní řešení, která tomu jdou výrazně vstříc. Klienti a reference to myslím jasně dokazují.

Robert Šamánek - CEO StringData

Přičemž nový provozní ředitel bude zodpovědný za vedení celé realizační části firmy. Máme řadu oblastí, které chceme posunout a zlepšit. Víme, že v ne vždy využíváme dostatečně možných synergií napříč týmy, ostatně i metodika softwarového vývoje se dost dynamicky vyvíjí a chtěli bychom zde propojit to nejlepší zevnitř s tím, co jako inspiraci může přinést někdo nový zvenčí. A nezapomeňme, že velká část realizovaných projektů spočívá v implementaci některého z našich produktů. Což s sebou nese svá specifika, je to jiné než klasický zakázkový vývoj. A protože produktům se daří a plánujeme další investice tímto směrem, tak i toto správně uchopit bude myslím zajímavá výzva pro nového kolegu.

„Za posledních pět let jsme vyrostli a zároveň se jasněji vyprofilovali. Vnímáme se jako jeden z předních dodavatelů SW řešení pro pokrytí agend BackOffice procesů zejména finančních institucí na českém a slovenském trhu.“

Čím se StringData dle tebe liší z pohledu zaměstnanců od dalších firem na trhu?

Vnímám StringData jako skoro až rodinnou firmu. Naše firemní kultura je velice otevřená. Zároveň dáváme prostor pro osobní růst i možnost pracovat na projektech u prémiových klientů. Bankovní svět klade na své IT dodavatele nejvyšší nároky. A tam se umíme pohybovat. Jsem tomu moc rád a vím, že tato spolupráce přesahuje běžný zaměstnanecký vztah, protože s kolegy spolu trávíme často i náš soukromý čas. To vše dělá firmu stabilnější a práci příjemnější. Je to o každém jednotlivci a zároveň o nás všech společně.

Zaujala vás tato volná pozice? Pošlete nám svůj životopis na hr@stringdata.cz.

Ondřej Říha

Marketing Business Partner

Související články

Chcete zjistit více?

Kontaktujte nás, co nejdříve se Vám ozveme.

Napište nám
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram