Hledáme programátory do týmu

Zakázkový vývoj, který řídíš, se dále rozrůstá o nové šikovné programátory, jakou máte atmosféru v týmu?

Atmosféra je příjemná a uvolněná. Často a rádi vtipkujeme, po práci čas od času zajdeme na pivo, kde ale většinou řešíme zas práci (smích). Ale když makáme, tak makáme. Jsme tým a všichni táhneme za jeden provaz. Příznační jsou pro nás mravenci z názvu našeho produktu DocumentAnts. Víš, že mravenci zjistí, že pokud se jich z nějaké výpravy vrátilo o jednoho míň, jdou svého parťáka hledat? Tak přesně tohle jsme my. 

Pro jaké klienty tvůj tým pracuje?

V současné době pomáháme velkým organizacím jako Moneta a Sodexo s vývojem jejich interních systémů, které jsou pro jejich business klíčové. Jedna část našeho týmu pracuje přímo u klienta, kde má možnost získat obrovské zkušenosti. Druhá část týmu pracuje na vývoji pod mým vedením ve StringData.

 Atmosféra v našem týmu je příjemná a uvolněná. Často a rádi vtipkujeme. 

Co by měl programátor, kterého přijímáš do týmu, umět?

Základem je asi dobrá nálada a chuť učit se novým věcem, protože jakožto zakázkový vývoj řešíme nejrůznější úkoly.  Klíčová je znalost a zkušenost s programováním v PHP nebo PYTHON, hodí se i základní znalost JavaScript, jQuery a návrh umět zapsat v UML se určitě taky bude hodit. Vzhledem k tomu, že pracujeme i v korporátním sektoru je velice důležitý proklientský přístup, zralost a odpovědnost.

Vím o tobě, že jsi přirozený lídr svého týmu. Jak své kolegy motivuješ?

Já se především snažím udržet dobrou náladu v týmu (smích). Snažím se udržovat flow a rozpoznávat, kdy mohu tlačit na pilu a kdy naopak ubrat, či podat pomocnou ruku. Když mám možnost, rád se na projektech sám podílím. Náš tým je velice stabilní s nízkou fluktuací, což je pro mě jako vedoucího nejlepší odměnou.

Jak v týmu dosahuješ takových dobrých výsledků?

Máme jasné cíle a deadliny, ale zároveň je v týmu volnost v pracovní době a nikdo nikoho nemikromanaguje. Pro mě je důležitý výsledek, kvalita odevzdané práce. Věříme si a respektujeme časový odhad daného člověka. Nechceme se honit pouze za deadliny, ale odvádět pro klienta přidanou hodnotu našeho vývoje. Nechceme být opraváři, chceme být vývojáři, proto se tak při řešení chováme. Často se stane, že raději investujeme trochu více času do vyřešení daného problému. A to se nám vrátí.

Máme jasné cíle a deadliny, ale zároveň je v týmu volnost v pracovní době a nikdo nikoho nemikromanaguje.

A jak bys popsal firemní kulturu SD?

Poté, co jsem před 6 lety nastoupil do StringData (přečtěte si rozhovor s Ondrou o jeho působení ve StringData zde), okamžitě jsem poznal, že je to tu na úplně jiné úrovni, než na kterou jsem byl zvyklý. Jak v programování, tak v týmové práci. Když jsem pracoval jako programátor u klienta, bylo pro mě důležité, že nám byla dána možnost si tým postupně vybudovat (taková firma ve firmě) a dnes tento tým tvoří zakázkový vývoj. Pro představu kdysi byl zakázkový vývoj 2 lidé, a dnes už je nás 34.

Zaujal tě náš rozhovor? Do svého týmu právě teď Ondra hledá nové programátory. Podívej se na aktuální otevřené pozice a přidej se k nám.

Ondřej Říha

Marketing Business Partner

Související články

Chcete zjistit více?

Kontaktujte nás, co nejdříve se Vám ozveme.

Napište nám
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram