Na klíčové pozice hledáme nové kolegy

Jirko, na objemu zakázek i počtu nových kolegů je vidět, že se StringData daří. Plánujeme další růst i v následujících letech?

Ano, máš pravdu, vypadá to velmi dobře, aktuálně ve StringData rosteme a pevně doufáme, že se nám a našim produktům bude dařit i v následujících letech. V rámci růstu plánujeme i řadu organizačních změn - chceme posílit střední management a připravit se na rozšiřování našich týmů. Znamená to zastřešit funkce, které tady dnes nejsou – Software Development Head, Solution Architect a Client Service Team Lead.

Jsou to role, které musí zapadnout do teamu, musí ladit s naší firemní kulturou. Klíčovou hodnotou je lidský přístup a flexibilita. Výhodou bude, pokud budou mít kandidáti předchozí zkušenosti z finančního sektoru, ale není to podmínkou.   

Díky tomu se dotvoří kompletně úroveň středního managementu. Tyto pozice plánujeme obsadit do konce roku 2021. Změna organizační struktury už probíhá. Zároveň s ní implementujeme nový ERP systém, kde očekáváme výrazné zjednodušení a automatizaci některých agend. A také plánujeme snížení množství interních systémů, které v současnosti historicky používáme.

Co očekáváš od kandidáta na pozici Solution / Enterprise Architect?  

Tenhle člověk bude udávat směr StringData ve všech technických oblastech. Nejenom v oblasti vývoje , ale i v IT v souladu s aktuálními trendy a požadavky našich klientů.  V současnosti si to jednotlivé teamy do velké míry řídí samy, ale není to sjednocené. Není to zcela špatně, ale určitá synchronizace je do budoucna, v souvislosti s očekávaným rozšiřováním kapacit a kompetencí, potřeba.

Nový Solution Architect bude spoluurčovat naše dlouhodobé cíle a plány rozvoje našich produktů. Hledáme stratéga, který kromě účasti na přípravě dlouhodobé strategie našich produktů bude udávat směr, kam se s nimi posunout dál ve smyslu technického provedení. Bude mít parťáka a zároveň oponenta v šéfovi vývoje. Společně budou hledat kompromis mezi tím, kam se pohybuje svět, jakým způsobem můžeme ten svět následovat a tím, kde nás a naše produkty chtějí mít naši klienti.

A jaká jsou tvá očekávání od nové pozice vedoucího vývoje?

Potřebujeme komplexně zastřešit vývoj ve firmě, tedy naše teamy PHP, Java, Python a další. Hledáme někoho, kdo je historicky vývojář a má to pod kůží. Zároveň však dokáže řídit team o 40 lidech a do budoucna i více. Potřebujeme šéfa vývoje, který bude mít k vývojářům a programování blízko a je rozkročený mezi všechny naše hlavní technologie, které tady v SD používáme.

Musí být tím správným partnerem a zároveň oponentem pro Solution Architekta, který bude definovat standardy. Předpokládám, že bude mít zkušenosti s přípravou strategických konceptů, řízení teamů a teamových struktur.

Nově vznikla i pozice Client Service Lead, který přispěje ke zvyšování zákaznické podpory a spokojenosti našich klientů.

Je to tak, chceme zas o kus dál posunout úroveň klientské podpory z naší strany. Já jsem byl celou svou kariéru na „opačné straně barikády“. Pro mě je kvalitní servis klientů a správně nastavený servisní proces základ dobrých vztahů s klienty. Což zároveň otevírá dveře k další spolupráci. 

Hledáme šikovného a schopného Client Service Leada, který se bude starat o celkovou spokojenost našich klientů z řad především finančních institucí, proaktivně řešit problémy vznikající při dodávkách a rozvíjet potenciál této spolupráce a vztahy s produktovými vlastníky na straně klienta. Tvoří silnou dvojku s patřičným Sales specialistou s jasně vymezenými pravomocemi a úkoly.  

Zaujaly Vás naše otevřená pozice? Pokud ano, vyplňte prosím kontaktní formulář

Ondřej Říha

Marketing Business Partner

Související články

Chcete zjistit více?

Kontaktujte nás, co nejdříve se Vám ozveme.

Napište nám
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram