Zpět

Na pozici COO nastoupil Jiří Hladík

S Jirkou Hladíkem, který nastoupil koncem minulého roku na pozici COO, jsme si povídali nejen o jeho pracovní náplni a každodenních povinnostech, ale také o zkušenostech, jež do StringData přináší.  První otázka – proč sis vybral StringData?


S Robertem jsem se seznámili asi před devíti lety v rámci výběrového řízení pro dodavatele banky. Rozuměli jsme si a čas od času jsme se potkali. Po odchodu ze Citibank jsem si dal roční pauzu. Po více než dvaceti jedna letech v jedné firmě to bylo potřeba. Odpočíval jsem, cestoval a věnoval se rodině.


Robert se mi pak při jednom setkání zmínil, že bude někoho hledat na pozici COO. Prošel jsem standardním výběrovým řízením a vyšlo to. Tykat jsme si s Robertem začali až po mém nástupu.

 

Co z toho, co máš zažité, by bylo fajn nabídnout StringData? 


Tady se hodně pracuje se selským rozumem a citem. Malinko víc bych to zorganizoval. Nemyslím tím svázat vše do pravidel bez prostoru k vlastní aktivitě. Máme plány, jak a kam firmu posouvat, proto bych tomu spíš dal rámec a směr.


Celou svojí pracovní kariéru jsem pracoval „na druhé straně barikády“ jako klient, ale ve finančních službách, kde jde také a především o klienty. Myslím, že mám velmi silně vybudovaný pro klientský přístup a asi za to vděčím těm mnoha rokům v Citibank. Chtěl bych dovnitř SD přenést vnímání, kdy a jak je potřeba se „vžít“ do klientského pohledu a jak na různé situace zareagovat. S tím se automaticky přidá vyšší klientská spokojenost a lepší vztahy. Ne vždy má klient pravdu, ale i v takové případě je potřeba reagovat citlivě a pečlivě zvážit komunikaci.  


Třetí oblastí, kterou si přináším, je práce s lidmi. Jsem komunikativní typ a práce s lidmi mě baví. Kulturní a typová různorodost lidí je pro mě velice zajímavá. Měl jsem možnost komunikovat s lidmi napříč různými zeměmi a kulturami. Hlavně to bylo o řízení na dálku a to je něco co je v dnešní době COVIDu zkušenost k nezaplacení.

 

Z pozice COO zastáváš významnou manažerskou roli. Jaké dovednosti jsou podle tebe pro manažera klíčové?


Měl by umět vžít se do myšlení toho s kým mluví nebo pracuje, aby pochopil, kam jeho myšlenky vedou. Oba můžeme říct A, ale každé A bude jiné. Manažer by měl mluvit tak, aby mu ostatní rozuměli, nebo by měl umět vnímat zpětnou vazbu. A o to já se vždy snažím. Vždy to musí být o snaze pochopit toho druhého a hledat řešení, která vedou k cíli.

 

Jak probíhaly tvé začátky ve firmě? Jak se cítíš?


Cítím se velmi dobře. Podobně jako v americké Citibank se tady pracuje na kamarádské bázi. S kolegy jsme si sedli a už se pomalu poznáváme. Je to běh na delší trať, ale jsou tady lidé, se kterými to jde prostě samo.

„Nepřišel jsem sem dělat revoluci, ale evoluci.“

 

Co máš za sebou a co tě ještě čeká?


Před mým nástupem a před podpisem smlouvy jsme s Robertem diskutovali mojí roli a úkoly, které vidí v určité časové ose. V současnosti jsem převzal IT, Projektovou kancelář i RPA. Dokončili jsme předání One Teamu, je toho hodně ale všichni jsou kooperativní a výborně spolupracují. Asi nejvíc času jsem strávil s Jardou, abych dobře pochopil fungování. Zrychlilo se předání Zakázkového vývoje. Je toho hodně o čem by se dalo dlouze mluvit.


Ještě mě čeká příprava nové struktury s ohledem na plánovaný rozvoj firmy. Nepřišel jsem sem dělat revoluci, ale evoluci. Realizace bude probíhat v postupných krocích. Do června bychom to připravili a ve druhé polovině roku by vše mělo proběhnout.

 

Co děláš, když nepracuješ?


Jsem rodinný typ a nově mi přibylo druhé vnouče. Rád jezdím na chalupu, kde se věnuji práci na zahradě nebo jezdíme na kole. Jsem sportovně založený – běhám, mám za sebou 24 maratónů a chtěl bych se dostat alespoň na 50 a zároveň odběhnout všech 6 co patří do World Marathon Majors. a hodně mne baví sjezdové lyžování, které jsem dělal v mládí závodně a v neposlední řadě mám velmi rád golf, kde si člověk vyčistí hlavu. Je toho hodně, ale vždy mám pořadí rodina, práce, koníčky.


S manželkou pravidelně vyrážíme na větší zahraniční cestu. Tu poslední, do Austrálie, jsme stihli chvíli předtím, než přišly požáry a pak COVID. Ve výběru lokalit, kam se chceme podívat se střídáme a někdy je to s CK a někdy na vlastní pěst.

 Co budeš považovat za úspěch, když se ti to letos povede?


Rád bych se stal součástí týmu. Chtěl bych, aby lidé pochopili, že nejde tolik o to, zda jsem šéf, ale důležitější je to, čeho se snažím docílit. Chtěl bych postavit novou strukturu a mít tady tým lidí, na které se může člověk spolehnout a oni věděli, že se zároveň mohou spolehnout na mě. Já jsem týmový hráč a tým je něco o hodně víc než individualita.

This website uses cookies to provide services, personalize ads and analyze traffic. By using this website you agree to this.