Registrujte se na WEBINÁŘ „ID Box - využití BankID ve vašich obchodních procesech“
ZAREGISTROVAT

Pro HR oblast je klíčová důvěra a spokojení zaměstnanci

Markéta Kamenářová se v personalistice pohybuje více jak 20 let na strategických a partnerských HR pozicích. Do StringData nastoupila loni v říjnu a přispívá svojí obrovskou energií ke zlepšení našeho fungování nejen v oblasti HR, ale celé firmy.

Markéta je renesanční člověk - absolvovala stavební fakultu na ČVUT v Praze, získala certifikaci ICF Coach, aktivně se věnuje koučingu a je také skvělá tanečnice. Dříve tančila na vrcholové úrovni - doma má i několik medailí z mezinárodních soutěžích ve standardních a latinskoamerických tancích.

Jaký byl pro tebe uplynulý rok – osobně i pracovně?

Když si ho přehraju zpětně, byl poměrně překotný i dobrodružný. Určitě byl také hodně zasažený Covidem. Rok 2021 přinesl do mého života spoustu nových věcí a lidí - odešla jsem z předchozího zaměstnání a odjela na dovolenou, během které jsem se věnovala tanci a odpočinku.

U moře jsem hodně přemýšlela, jakým směrem se dále vydat a nakonec jsem se rozhodla pro StringData. Koučingu se věnuji i nadále, ale líbila se mi možnost předávat své znalosti a zkušenosti celé firmě, nejen jednotlivcům. Cítím, že tady se mohu podílet na stabilizaci v klíčové fázi růstu firmy.

Přináším kromě svého know-how také velkou míru otevřenosti a vstřícnosti.

Jaké výzvy v sobě ukrývá práce personální ředitelky ve StringData?

Mojí misí ve StringData je uplatnit zkušenosti, které jsem za posledních 20 let nasbírala v korporátním prostředí i v menších a středních firmách. Není to poprvé, kdy pomáhám firmě ve fázi růstu a škálování. Těch změn, kterými jsem si prošla, bylo opravdu mnoho a můžu je promítnout do své práce a předat dál. Co se nezměnilo, je IT prostředí, ve kterém se pohybuji v podstatě už od studií.

Velkou výzvou bude implementace ERP. To vyžaduje velkou míru účasti i trpělivosti. Takové rozsáhlé změny probíhají dlouhodobě a nezbytná je účast a pomoc všech – HR týmu i liniových manažerů.

Líbí se mi, že tady v SD máme produkty, které nikdo na trhu nemůže nabídnout – českou platformu pro softwarovou robotizaci s výborným poměrem cena/výkon nebo náš vlastní nástroj pro automatizaci komunikace s katastrem nemovitostí KNBox.

Vnímáš v SD oproti velkým korporacím v oblasti HR nějaké rozdíly?

Tady na rozdíl od velkých firem mám možnost a prostor být zaměstnancům blíž a aktivně jim naslouchat. Oblast HR vyžaduje vždy dlouhodobou a detailní práci, trpělivost, stabilizaci stávajících lidí i nováčků. A neméně důležité jsou i procesy a spokojení zaměstnanci.

Musím se přiznat, že to pro mě nebyl úplně jednoduchý start. Začátek byl dost turbulentní – příprava nového ERP, organizační změny, procesní změny a adaptační plány. Ale mám dobrý pocit z toho, že všechno se daří posouvat dopředu.

Ve StringData se mi líbí, že to tady není sešněrované a neosobní, ale naopak velice lidské a svobodné.

Skvěle hodnotím spolupráci se svými kolegy, cítím tady podporu a přátelskou atmosféru.

Prozradíš nám, jaké jsou podle tebe klíčové vlastnosti pro dobrou personální ředitelku?

HR oddělení by mělo být pro zaměstnance zázemím – takovým srdcem a tváří firmy. Dobrá personální ředitelka je pro zaměstnance oporou, nabízí trpělivost, stabilitu a důvěru. Když si zaměstnanci nevědí rady, můžou přijít za mnou nebo za mými kolegyněmi.

Budování důvěry směrem ke stávajícím zaměstnancům, nováčkům ale i kandidátům je alfa a omega naší práce.

Pořád nechápu, jak zvládáš rodinu, práci, sport a všechny koníčky?

Tanec mi dříve zabíral mnoho času, přes týden přednášky a dvoufázové tréninky, o víkendech závody. Přiznávám, že to nebylo úplně jednoduché skloubit sport na vrcholové úrovni se studiem na ČVUT, byla to spousta dřiny a odříkání. Ještě k tomu od dětství miluju lyže a sport obecně.

Nakonec jsem se rozhodla odejít a nechat si tanec jako svého koníčka. Nastoupila jsem do SAPu do HR týmu a později jako personální ředitelka už jsem nemohla sport dělat na vrcholové úrovni. A k tomu jsem se chtěla více věnovat rodině.

Ale jsem moc vděčná, protože můžu poctivě říct, že jsem si splnila své sny. Syn už je dospělý a už mě tolik nepotřebuje. Svému milovanému tanci se věnuju i nadále, aktuálně trénuju taneční nadšence všech věkových skupin. Sporty jsem si vyzkoušela všechny, které jsem chtěla a teď bych chtěla procestovat nevšední destinace, třeba Afriku.

Kristýna Juřenová

Marketing Business Partner

Související články

Chcete zjistit více?

Kontaktujte nás, co nejdříve se Vám ozveme.

Napište nám
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram