Na pozici COO nastoupil Jiří Hladík

S Jirkou Hladíkem, který nastoupil koncem minulého roku na pozici COO, jsme si povídali nejen o jeho pracovní náplni a každodenních povinnostech, ale také o zkušenostech, jež do StringData přináší.  

První otázka – proč sis vybral StringData?

S Robertem jsem se seznámili asi před devíti lety v rámci výběrového řízení pro dodavatele banky. Rozuměli jsme si a čas od času jsme se potkali. Po odchodu ze Citibank jsem si dal roční pauzu. Po více než dvaceti jedna letech v jedné firmě to bylo potřeba. Odpočíval jsem, cestoval a věnoval se rodině.

Robert se mi pak při jednom setkání zmínil, že bude někoho hledat na pozici COO. Prošel jsem standardním výběrovým řízením a vyšlo to. Tykat jsme si s Robertem začali až po mém nástupu.

Co z toho, co máš zažité, by bylo fajn nabídnout StringData? 

Tady se hodně pracuje se selským rozumem a citem. Malinko víc bych to zorganizoval. Nemyslím tím svázat vše do pravidel bez prostoru k vlastní aktivitě. Máme plány, jak a kam firmu posouvat, proto bych tomu spíš dal rámec a směr.

Celou svojí pracovní kariéru jsem pracoval „na druhé straně barikády“ jako klient, ale ve finančních službách, kde jde také a především o klienty. Myslím, že mám velmi silně vybudovaný pro klientský přístup a asi za to vděčím těm mnoha rokům v Citibank. Chtěl bych dovnitř SD přenést vnímání, kdy a jak je potřeba se „vžít“ do klientského pohledu a jak na různé situace zareagovat. S tím se automaticky přidá vyšší klientská spokojenost a lepší vztahy. Ne vždy má klient pravdu, ale i v takové případě je potřeba reagovat citlivě a pečlivě zvážit komunikaci.

Třetí oblastí, kterou si přináším, je práce s lidmi. Jsem komunikativní typ a práce s lidmi mě baví. Kulturní a typová různorodost lidí je pro mě velice zajímavá. Měl jsem možnost komunikovat s lidmi napříč různými zeměmi a kulturami. Hlavně to bylo o řízení na dálku a to je něco co je v dnešní době COVIDu zkušenost k nezaplacení.

Z pozice COO zastáváš významnou manažerskou roli. Jaké dovednosti jsou podle tebe pro manažera klíčové?

Měl by umět vžít se do myšlení toho s kým mluví nebo pracuje, aby pochopil, kam jeho myšlenky vedou. Oba můžeme říct A, ale každé A bude jiné. Manažer by měl mluvit tak, aby mu ostatní rozuměli, nebo by měl umět vnímat zpětnou vazbu. A o to já se vždy snažím. Vždy to musí být o snaze pochopit toho druhého a hledat řešení, která vedou k cíli.

 

Jak probíhaly tvé začátky ve firmě? Jak se cítíš?

Cítím se velmi dobře. Podobně jako v americké Citibank se tady pracuje na kamarádské bázi. S kolegy jsme si sedli a už se pomalu poznáváme. Je to běh na delší trať, ale jsou tady lidé, se kterými to jde prostě samo.

„Nepřišel jsem sem dělat revoluci, ale evoluci.“

Co máš za sebou a co tě ještě čeká?

Před mým nástupem a před podpisem smlouvy jsme s Robertem diskutovali mojí roli a úkoly, které vidí v určité časové ose. V současnosti jsem převzal IT, Projektovou kancelář i RPA. Dokončili jsme předání One Teamu, je toho hodně ale všichni jsou kooperativní a výborně spolupracují. Asi nejvíc času jsem strávil s Jardou, abych dobře pochopil fungování. Zrychlilo se předání Zakázkového vývoje. Je toho hodně o čem by se dalo dlouze mluvit.

Ještě mě čeká příprava nové struktury s ohledem na plánovaný rozvoj firmy. Nepřišel jsem sem dělat revoluci, ale evoluci. Realizace bude probíhat v postupných krocích. Do června bychom to připravili a ve druhé polovině roku by vše mělo proběhnout.

 

Co děláš, když nepracuješ?

Jsem rodinný typ a nově mi přibylo druhé vnouče. Rád jezdím na chalupu, kde se věnuji práci na zahradě nebo jezdíme na kole. Jsem sportovně založený – běhám, mám za sebou 24 maratónů a chtěl bych se dostat alespoň na 50 a zároveň odběhnout všech 6 co patří do World Marathon Majors. a hodně mne baví sjezdové lyžování, které jsem dělal v mládí závodně a v neposlední řadě mám velmi rád golf, kde si člověk vyčistí hlavu. Je toho hodně, ale vždy mám pořadí rodina, práce, koníčky.

S manželkou pravidelně vyrážíme na větší zahraniční cestu. Tu poslední, do Austrálie, jsme stihli chvíli předtím, než přišly požáry a pak COVID. Ve výběru lokalit, kam se chceme podívat se střídáme a někdy je to s CK a někdy na vlastní pěst.

Co budeš považovat za úspěch, když se ti to letos povede?

Rád bych se stal součástí týmu. Chtěl bych, aby lidé pochopili, že nejde tolik o to, zda jsem šéf, ale důležitější je to, čeho se snažím docílit. Chtěl bych postavit novou strukturu a mít tady tým lidí, na které se může člověk spolehnout a oni věděli, že se zároveň mohou spolehnout na mě. Já jsem týmový hráč a tým je něco o hodně víc než individualita.

Ondřej Říha

Marketing Business Partner

Související články

Chcete zjistit více?

Kontaktujte nás, co nejdříve se Vám ozveme.

Napište nám
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram