Registrujte se na WEBINÁŘ „ID Box - využití BankID ve vašich obchodních procesech“
ZAREGISTROVAT

Lidskost, pokora a selský rozum se mi osvědčil u klientů i při létání vrtulníkem

Už více než rok pracuješ ve StringData jako Account Manager, jak se ti  tady žije a co Tě nejvíc baví?

Žije se mi tady dobře, mám totiž dvě nejdůležitější věci, který potřebuju pro svou práci. 1) Perfektního šéfa, 2) Perfektní kolegy v družstvu. 😊 Vše ostatní je také fajn, jinak bych tu nebyl. Líbí se mi, že i přes různé potíže umíme pořádně zabrat, moc nefrflat a chápeme, co je v daný moment podstatné a důležité, a jdeme za tím. Zvládáme tak i velké a zajímavé projekty, které hlavně díky robotizaci posouvají naše klienty do skutečné budoucnosti.

Staráš se o velké klienty z českého bankovnictví a businessu, jaká témata mezi nimi aktuálně rezonují, jaké problémy a výzvy řeší?

Shodou okolností řeší 2 ze 3 mých hlavních klientů podobné významné změny - a sice fúzi s jinou bankou. Tím je celý rok 2022 výrazně poznamenaný a obě společnosti jsou ve strategických  rozhodnutích spíše opatrnější. Nicméně stále rezonují hlavní témata jako je úspora nákladů, digitalizace, všude se velmi dobře rozjíždí automatizace, softwarová robotizace a další témata, ve kterých jsou SD jako doma.

Co je tvou největší osobní a pracovní výzvou
pro letošní rok?

Mám historicky nejvyšší obchodní kvótu, takže mým hlavním cílem je ji splnit a ideálně přeplnit 😊. Věřím, že se mi to podaří, jak jsem již zmiňoval – máme skvělý sales a marketingový tým, takže to společně dáme. Opravdu tomu věřím. V soukromém životě je mou velkou vášní létání s vrtulníky. Rád bych dosáhl na licenci obchodního pilota vrtulníků.

Nesmíš pustit řídící páky během letu.

Co ti létání dává do života?

Jsem pořád ÚHUL, což je taková nelichotivá, lehce vulgární zkratka, kterou si radši vygooglete sami. Létám teprve druhým rokem, je to neuvěřitelná pokora, malý vrtulník opravdu neletí sám ani vteřinu, nelze pustit řídící páky během letu, takže ve vzduchu málokdy myslím na něco jiného, než na řízení, což je skvělé pro vyčištění hlavy. Je nutné maximální soustředění a non-stop kontrola nad strojem a především nad sebou samým.

Co je podle tebe nejdůležitější pro dobrého obchodníka v dnešní době velké konkurence?

Nejvíc mi vyhovuje lidskost, selský rozum, osobní přístup a přátelství. Obchod je dobrý jedině tehdy, když jsou spokojeni všichni. Jakmile to na jedné straně skřípe, je to vždycky špatně a promítá se to do dalších obchodů. Jsem vyloženě vztahový typ obchodníka. Snažím se, aby byl klient pořád spokojený a cítil, že za své peníze dostal skutečnou hodnotu.

Jaká je tvoje digi rutina, jaké ne/používáš aplikace?

Nejsem úplnej digilover, pořád mám papírovej zápisník velikosti A4 a několik propisek. Vyzkoušel jsem všemožné aplikace, poznámkové bloky, sdílené sešity, ale vždy jsem se stejně vrátil ke skutečnému bloku a tužce :). Soukromě hojně využívám google drive a google apps, používám víc ploch, snažím se mít plochu pracovní a plochu soukromou.

Jaké life hacky bys doporučil?

Z life hacků doporučuji překračovat své strachy. Rád se jich zbavuji, nerad se bojím.

Proto pokořuji tyto hranice, například jsem strávil týden sám se sebou v naprosté tmě a tichu. Taky mi dost pomohlo se zamyslet a vypsat si ten známý životní kyblíček (life bucket list). Dal jsem si do něj snáze i hůře realizovatelné sny a postupně si je plním a když se mi podaří nějaký splnit, tak jej s radostí odškrtnu, občas nějaký přidám. Je dobré si aspoň 1x za rok nějaký sen splnit.

Co děláš, když nepracuješ, ani nelítáš v oblacích?

Rád kupuji a zkouším nové věci a zároveň netrpím potřebou je skladovat, takže když mi něco už nevyhovuje, tak to umím prodat a poslat dál do světa (asi za to může ta moje salesová nátura 😃).
A zároveň vlastním věci, které mám dlouhodobě. Např. elektrický longboard, který jezdí fakt pekelně rychle... Jsem taky trochu kutil, baví mě práce se dřevem, postavil jsem si docela fajn zahradní domeček a přítelkyně mi letos zařídila svářečský kurz, na který se už moc těším. Vyhovuje mi pracovat rukama i duševně.

Ondřej Říha

Marketing Business Partner

Související články

Chcete zjistit více?

Kontaktujte nás, co nejdříve se Vám ozveme.

Napište nám
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram