BugSquash, aneb jak jsme zatočili s chybami!

StringData logo RGB

Tým „MLOK“ se dne 12.5.2017 přesunul ze sídla firmy StringData s.r.o. do Impact HUB Praha, aby společně uspořádal pracovní “marathon”, zaměřený na řešení nedokonalostí v produktech, na které při práci na projektech a produktovém rozvoji občas nezbývá dostatek času. Označení „bug“ se v počítačové hantýrce běžně používá pro chybu, proto také tato akce nesla název „BugSquash“.

Sami členové týmu navrhli a společně vybrali záležitosti, které nás a naše zákazníky obtěžují, a můžeme je vyřešit. Aby to bylo ještě barvitější, tak byla celá akce zasazena do SCRUM přístupu. Tento den pojali jako několik navazujících sprintů a odvážný Scrum Master je protkal nezbytnými agilními ceremoniemi. Skvělá příležitost nejen vyřešit pěkných pár chyb v našich produktech, ale i intenzivně experimentovat s agilním přístupem! Zažili si pěkně kondenzovaný SCRUM, tři sprinty za jediný den. Během dne tým velice rychle získával zpětnou vazbu, co je potřeba dělat jinak, dělat více nebo méně, a mohl to již za chvíli uvádět do praxe.

„Je za námi vydatný společný čas, kdy tým nejen vyřešil mnoho chyb, ale i praktikoval společně SCRUM, a rozvíjel vzájemnou komunikaci a spolupráci“, říká jeden z účastníků.

Výsledky byly celkově velice dobré, atmosféra příjemná, konzistentně stoupaly “velocity” a tým byl zanedlouho schopen dodat vše, k čemu se v rámci plánování sprintu zavázal. Práce, zábava, učení se, spolupráce i výsledky. Byla to vážně skvělá týmová akce!

BugSquash

Publikováno: